Bugün
Radyo Mavi Gece – Radyo Dinle – Müzik Dinle – Sohbet Chat Sitesi – Sinema – Film – Sitesi

Dostluk

Pazartesi, 27 Mayıs 2013
venus
Dostluk

Dostluk zor bir kavram, aşılması gereken zor bir süreçtir. Dostluğa giden o yolda bir hayli zaman tüketmiş, düşmüş kalkmış, tökezlemiş olmanız gerekir defalarca. 

 

Gün olmuş tartışmışsınızdır belki de. Gün olmuş kavga etmiş, dövüşmüş, eleştirmişsinizdir kıyasıya. Gün olmuş çekip gitmişsinizdir sessizce… Ve nedensizce. Uzun ayrılık dönemleri, uzun yollar, yıllar girmiş olabilir araya. Öyle olsa bile… Yaslanacak bir omuz aradığınızda ilk onun siması düşüyorsa eğer usunuza, ilk onun adını anıyorsa dudaklarınız, ilk onun numarasını tuşluyorsa parmaklarınız sizden bağımsız, sizden ayrı olarak ve o her ne yaşanmış, her ne geçmiş olursa olsun aranızda o sanki hiçbir şey olmamış gibi, her zamanki gibi yumuşacık sesiyle çıkıyorsa karşınıza işte o sizin gerçek dostunuz, gerçek sırdaşınızdır. Sıkı sarılın ona. Çünkü o hatalarınızla, günahlarınızla, sevaplarınızla sizi gerçekten seven, sizi düşünen, bağışlayandır. Sizinle gülen sizinle ağlayan, yüreğinize batan kıymıkları sizinle beraber hissedendir. 

 

Kendi adıma dostlarımı üzmemek için beni acıtan çoğu şeyi paylaşmamaya gayret ederim dostlarımla ama onlar anlar. Hele bir de küsmüşsek öncesinde. Biraz çekinerek, ürkerekten de olsa gelir kıvrılıverirler hemen yanıma kedi gibi. İzin almayı unutmadan! Bilirler bazen ters yanlarımın olduğunu:)) Ya da size yaptığı haksızlığın farkına varmış bir edayla. İşte o zaman o daha sormadan siz anlatmaya başlamışsınızdır bile. Anlatır… anlatır… anlatırsınız. Anlatır rahatlarsınız. Çünkü suratınızın asıklığını ve üzüntünüzü olur ya kendi üstüne alınır diye. Bunu istemezsiniz. Sonra oturup üzülürsünüz çünkü kendi kendinize. Hay dilimi eşek arısı soksaydı da anlatmaz olsaydım dersiniz. Çünkü dostunuzu acıtmak, onunda sizinle beraber üzüldüğünü görmek istemezsiniz. Hoşunuza gitmez bu. Gözlerindeki o hüznü ve acıyı görmemiş olmayı dilersiniz. 

Dostluk böyle bir şey işte!.. Derin bir sevgi ve bağlılığı gerektirir. Birlikte uzun süreçler geçirmiş olmanızı gerektirir. Sessiz konuşmayı keşfetmiş olmanızı gerektirir. Bu öylesi bir şeydir ki kilometrelerce yol da olsa aranızda, dostunuzun canını yakan bir şey ince bir sızı gibi gelip yerleşiverir ansızın sol yanınıza. Hissedersiniz. 

İşte bu kişi veya kişiler gerçekten çok çok önemli, çok az bulunan kişi veya kişiliklerdir hayatımızda. Özeldir. Kıymetlidir. Derindir. Yıllarcadır. Dosttur. Dostumuzdur kısaca.

 

1. Yorumlar yazarken Türkçe kurallarına uyulması zorunludur.

2. Her üye yazdığı yorumdan kendisi sorumludur.

3. Küfür, argo ve hakaret içeren yorumlar asla yayımlanmaz.


Dostluk başlıklı içerik için hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu siz yapın.

RADYOMUZ

 
 
RADYO HOSTİNG
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Günlük burç yorumlarımızı okuyabilir, kendinize göre yorumlayabilirsiniz.

KoçBoğaİkizlerYengeçAslanBaşakTeraziAkrepYayOğlakKovaBalık


Yeni bir üyelik al, yada şifrenizi mi unuttunuz?

Kategoriler
Son Yorumlar
allah anlamlı sözler anne ayrılık ayrılık sözleri ayrılık şiirleri AŞK HİKAYESİ aşk aşk mesajları aşk sözleri aşkım aşk şiiri aşk şiirleri baba ben BENİ cion posse dost en güzel şiirler etkileyici sözler gece gözlerin güzel güzel sözler hasret hayat hikaye hikayeler hikayesi komik kral oyun MÜZİK oyun oyna roket oyun sen seni sevgi sevgili yalan yalnızlık yeni şiirler çoçuk şiir şiirler şiir sitesi
Copyright © RadyoMaviGece – Türkiye'nin – Radyo – Müzik – Şiir – Eğlence Sitesi - Radyo Mavi Gece – Radyo Dinle – Müzik Dinle – Sohbet Chat Sitesi – Sinema – Film – Sitesi